HISTORICKÝ KONTEXT - Antika - gladiátorské hry a vraždění dětí před i po narození - křesťanství s tím skoncovalo. Dnes se vraždění opět vrací.

Když lví samec dobude smečku, tak zabije mláďata kromě dospívajících samic. Mezi zvířaty je též běžné vnitrodruhové násilí. Znásilnění je u zvířat zcela normální věcí. V soubojích hroších samců o samice běžně poražený zemře. I u ostatních primátů se vyskytuje zabíjení vlastních mláďat. Nic z toho však nemůže ospravedlňovat stejné chování mezi lidmi. Kdo z vás, by chtěl žít ve společnosti, kde je normální znásilnění, jako u zvířat? Za zmínku též stojí, že vědci zjistili, že infanticida (zabíjení mláďat) u primátů (jiných než člověk) souvisí s promiskuitou. Zdroj U lidí to je podobné. Společnost je vyspělá dle toho, jak se postará o své nejslabší členy, včetně nenarozených dětí. Například u krav se infanticida nevyskytuje. U lidí je dětí zavražděno v České republice 20%, v Grónsku více než 50% a v Sovětském svazu v minulém století dokonce 75%. Jen se to děje skrytě před narozením.

Nejstarší dějiny

Dítě je ze své podstaty bezbranné, před narozením i po narození. Do nenarozeného nebo nedávno narozeného dítěte se lidé nedovedou tak snadno vcítit, tudíž v mnoha kulturách bylo vraždění dětí běžné. Ve starověkém Řecku a Římě bylo vraždění dětí se souhlasem otce legální a například Aristoteles chtěl, aby všechny handicapované děti byly zavražděné. Hippokratova přísaha se staví proti potratům. O to samé dnes usiluje islandská vláda, jen to dělá před narozením. Zdroj Ve Spartě byly postižené děti házeny ze skály, dnes jsou o něco dříve trhány na kusy. Ohledně chování germánských kmenů ke svým dětem, se zprávy liší.

Lidská morálka je většinou ovlivňována náboženstvím. A to buďto pozitivně (křesťanství, židovství), v některých ohledech pozitivně a v jiných negativně (islám) nebo negativně (lidské obětí Aztéků či Inků). Staroegyptské náboženství vraždy dětí zakazovalo. Vražda dítěte byla ve starověkém Egyptě trestným činem. V Egyptě byla mnohem větší skutečná rovnost pohlaví, než v Řecku a Římě. Když byl Egypt dobyt Římskou říší, Egypťané mnohdy zachraňovali děti, které římští přistěhovalci vraždili. (zdroj: en.wikipedia)

Křesťanství

Vraždy dětí před narozením i po narození zakazoval též judaismus. V Bibli ve Starém zákoně je uvedeno "Dříve než jsem tě utvořil v lůně, znal jsem tě; dříve než jsi vyšel z mateřského života, posvětil jsem tě."

V didaché dvanácti apoštolů z prvního století našeho letopočtu je doslova uvedeno:

"Nevražděte; nepáchejte cizoložství"; neprzněte chlapce; nesmilněte; "nekraďte"; nepraktikujte magii; nepraktikujte čarodějnictví; nevražděte děti potratem nebo vraždou novorozence; nedychtěte po majetku souseda" zdroj

V roce 318 n.l. bylo vraždění dětí před narozením i po něm v Římské říši, která přijala křesťanství, zakázáno císařem Konstantinem I.. Též byly díky křesťanství zakázány gladiátorské zápasy. Křesťanství obecně pozvedlo morálku společnosti. O tom, že obě barbarskosti zakázalo křesťanství, se samozřejmě v dějepisu neučí (dějepis je vyučován silně antikřesťansky), na rozdíl od upalování čarodějnic. Vraždění narozených dětí se trestalo smrtí. 

Teolog Basileios Veliký (330-379) uvedl, že vrahem je i ten, kdo zabije nedotvořené embryo: Jako trest za potrat uvedl 10 let žaláře: 

"Proto i ti, kdož dávají léky k potratu zárodku v útrobě jsou vrazi, stejně jako ty, které pijí jedy, vraždící zárodek. O tomto dosti."

"Vrah je ten, kdo zabije neúplné a nezformované embryo a, ačkoliv se nejedná o dokončenou lidskou bytost, nicméně je předurčena k tomu být lidskou bytostí v budoucnu dle nezpochybnitelných zákonů přírody"

Dle Tomáše Akvinského duše do dítěte nevstupuje při početí, ale později během vývoje v děloze, avšak i potrat neoduševnělého dítěte považoval za těžký hřích. Manipulátorské weby mnohdy uvedou, že dle Akvinského duše nevstupuje do dítěte při početí, ale záměrně neuvedou, že i potrat neoduševnělého dítěte považoval za hřích. Ve středověku byly potraty přísně trestány, přičemž testy se postupně zpřísňovaly.

Islám

Zabíjení dětí výslovně zakazuje Korán: "A nezabíjejte své děti ani ze strachu z chudoby, dáváme jim obživu. Zabít je je velká chyba." Nicméně islámské právo, na rozdíl od křesťanství, považuje vraždu dítěte otcem za menší hřích, než jinou vraždu. V křesťanství byla naopak vražda dítěte definitivně určena vraždou na úrovni jakékoliv jiné Toledským koncilem roku 1054. Korán zakazuje též potrat. Ve většině muslimských zemí je potrat ve většině případů nelegální.

V Číně a Indii běžně probíhalo vraždění dětí, zejména dívek. Z Indie před britskou kolonizací nemám informace o tom, že by taková praxe byla trestná. V Číně infanticida trestná byla (minimálně v některých obdobích), ale na potraty se zřejmě žádné zákony nevztahovaly. U některých indiánských kmenů a národů bylo běžné rituální obětování dětí, nejvíce u Aztéků a Inků. S příchodem kolonistů byla tato praxe zakázána, dnes se naopak děti na území bývalé Incké říše těší jedné z nejsilnějších právních ochran na světě - potraty jsou tam takřka ve všech případech trestné.

Jižní formy buddhismu (Thajsko) se staví proti potratům. V Siamském království (dnešní Thajsko), které bylo silně buddhistické a nikdy nebylo kolonizované, byly potraty nelegální. Ovšem informace o tom, kdy byly zakázány, nemám. V Japonsku byly naopak potraty legální až do doby pronikání skutečných evropských hodnot (nikoliv evropských hodnot dle Evropské unii).

Novověk

V souvislosti se šířením křesťanství a islámu se zákaz potratů a infanticidy šířil světem. Křesťanství se rychle šířilo většinou Evropy (na Pyrenejském poloostrově islám) v poslední evropskou zemí s pohanským náboženstvím byla Litva, která byla christianizována ne čtrnáctém století. Déle pohanství vydrželo jen mezi Sámy (oblast Laponska, sever Skandinávie). Historie náboženství v Evropě je názorně zobrazena v tomto videu. V souvislosti se šířením křesťanství a islámu šel ruku v ruce zákaz potratů a infanticidy. Během středověku byly potraty i infanticida zakázány všude v Evropě. 

Dále v souvislosti s evropskou kolonizací byly potraty, infanticida a obětování lidí zakázány v obou Amerikách a během 19. století v Austrálii, Indii a jižní části Afriky (v severní islámské části Afriky a v křesťanské Etiopii již zakázány byly dříve). Koloniální velmoci vytvářely zákony pro kolonizovaná území a v nich byly tyto praxe oficiálně zákonem zakázány. Zatímco v Indii byly potraty zakázány Brity, v Japonsku byly zakázány místním Šogunem. V Edu (dnešní Tokio) byla ochrana lidského života od početí zavedena roku 1842, v celém Japonsku roku 1869.

Ve středověku a raném novověku se potrat v Českém království trestal smrtí. Zákon o zločinech, přečinech a přestupcích z roku 1852 je trestal takto:

Hlava šestnáctá O vyhnání plodu

§ 144 Vyhnání plodu vlastního

Žena, která obmyslně podnikne jakékoliv jednání, jímž způsobí vyhnání svého plodu, anebo jímž se přivodí takový porod, že dítě mrtvé na svět přijde, dopustí se zločinu.

§ 145 Trest

Stane-li se pokus vyhnání, ale toto nenastalo, vyměřen buď trestem žalář mezi šesti měsíci a jedním rokem; uskutečněné vyhnání však trestáno buď těžkým žalářem mezi jedním rokem a pěti lety.

§ 146

K témuž trestu, avšak zostřenému, odsouzen buď otec dítěte ze života vyhnaného, je-li spoluvinen na zločinu.

§ 147 Vyhnání cizího plodu

Zločinu toho dopustí se i ten, kdo z jakéhokoliv obmyslu matce, proti její vůli a bez vědomí jejího, plod ze života vyžene, anebo vyhnati se pokusí.

§ 148 Trest

Zločinec takový potrestán buď těžkým žalářem mezi jedním rokem a pěti lety; a byla-li zároveň matka tím zločinem uvedena v nebezpečenství života, anebo bylo-li jí ublíženo na zdraví, mezi pěti a deseti lety.

V roce 1914 nesměla matka své nenarozené dítě zabít takřka nikde na světě. Pouze v Číně žádný zákon týkající se potratů neexistoval. V roce 1911 byly potraty povoleny v Nizozemsku z důvodu ohrožení života matky. Z téhož důvodu byly legální v Kolumbii(dle Wikipedie od roku 1836) a na Novém Zélandu. Některé další země možná umožňovaly potrat z důvodu ohrožení života matky na základě paragrafu o nutné obraně.

Jenže již dříve v měšťanské společnosti dřímaly "pokrokové" ideologie, jejichž cíle jsou do jisté míry pochopitelné (zrušení nevolnictví), jenže jim šlo o zničení starého světa. Tyto ideologie se o mnoho let později dostaly k moci v Sovětském svazu, později v severní Evropě a nakonec ve zbytku Evropy a severní Americe. Tyto ideologie poprvé ukázaly svou sílu za "velké" francouzské revoluce.

Královská pokladna byla zadlužená, ale král Ludvík XVI. nevraždil nevinné lidi. Revoluce vypukla v roce 1789 a přinesla mnoho nevinných obětí. Revolucionáři zkonfiskovali majetek církvi a chtěli prostý lid naverbovat do svých revolučních armád, v důsledku čehož lid Vendeé věrný víře a králi povstal. Revolucionáři, jejichž "odkaz" je dne po celém světě opěvován, vydali z Paříže rozkaz: "Je třeba zmasakrovat ženy, aby nepřibývalo dětí, a děti, aby z nich nebyli zbojníci". Francouzská revoluce byla poražena, ale "pokroková ideologie" stále dřímaly. V 19. století vznikl nový směr - marxismus. Roku 1914 způsobil imperialismus některých evropských zemí první světovou válku, která navždy změní svět - převážně k horšímu.

Novodobé dějiny

Aby bylo jednodušší se v následujících dějinách zorientovat, sepíši zde seznam levicových ideologií. Levice je založena na kolektivismu, silné roli státu a výraznému ovlivňování ekonomiky státem. Levicoví politici a strany bývají většinou (ač existují výjimky, například Martin Luther King) pro potraty a mnohdy pro eutanazii. Ale stoupenců potratů je mnoho i mezi pravicí (například Leoš "Mengele" Heger)

Komunismus - nejtvrdší omezování soukromého vlastnictví, většinou legální potraty. Začal ovlivňovat dějiny v roce 1917 říjnovou revolucí. Existují různé formy - marxismus, leninismus, stalinismus, maoismus, castrismus a nejextrémnější polpotismus, který zakazuje peníze a rodinu.

Původní socialismus - jeho cílem je zlepšení podmínek pracujících, původní socialismus nebyl pro legální potraty

Nová levice - začala se uplatňovat po první světové válce ve Skandinávii, mimo ni se šíří od šedesátých let. V Česku ji zastupují ČSSD, Piráti a Zelení. Tato ideologie napříč světem šíří potraty, eutanazii, genderovou ideologii, homosexuální manželství, boj "proti stereotypům", povinnou předškolní docházku, pornografii, prostituci, feminismus či zákazy držení zbraní. Ovládá Evropskou unii, Mezinárodní měnový fond, Amnesty international a další ultrapotratové organizace.

Národní socialismus - forma socialismu propojená s důrazem na národ, mnohdy bývá označována za pravicovou, ač ekonomicky nese jednoznačně převážně levicové znaky. V Česku zastoupena například zrušenou stranou DSSS. Extrémní formou národního socialismu je nacismus.

Sovětský svaz

7. listopadu 1917 v Petrohradu vypukla válka proti hodnotám, na nichž vyrostla evropská civilizace. Během dvou dní proběhla říjnová revoluce, která si vyžádala sama o sobě jen šest obětí. Následně probíhala ruská občanská válka, která si vyžádala 7 milionů obětí. V důsledku bolševické kolektivizace vypukl na Ukrajině genocidní hladomor, během něhož zemřelo 10 000 000 lidí. Stalin zorganizoval genocidu vůči některým kavkazským národům, zejména vůči Čečencům a Ingušům, jichž bylo zavražděno mezi 1/4 a 1/3. Této genocidě padlo za oběť 700 000 lidí. Dále byla zestátněna ekonomika, což způsobilo naprostý ekonomický rozvrat včetně hladomoru, odpůrci režimu umírali v gulazích, takřka veškerý život byl dirigován státem.

Lenin v roce 1920 jako první v moderní době legalizoval potraty a to až do okamžiku narození a též prostituci. Lenin provedl ten samý zločin, jako v roce 2019 Cuomu v New Yorku (legalizace potratu do narození). Za Stalina byly potraty z obavy z nedostatku vojáků zakázány, v roce 1953 však opět obnoveny. Potrat se v Sovětském svazu stal zcela běžnou věcí, jen menšině dětí rodiče dovolili se narodit. V následující statistice nejsou uvedeny dětí, které před narozením zemřely přirozenou cestou. Tato statistika je z roku 1967, kdy potrat dosáhl v Sovětském svazu nejobludnějších výsledků:

V roce 1967 bylo v Sovětském Rusku počato 6 856 041 (bez dětí, které před narozením přirozeně zemřely). 5 005 000 z nich bylo zavražděno potratem. 1 851 041 se narodilo. Tudíž jen 27% počatých dětí (opět bez přirozeně zemřelých dětí) se narodilo. 73% počatých dětí bylo v Rusku roku 1967 zavražděno. Teprve v roce 2007 počet narozených Rusů převýšil počet potracených Rusů. Dodnes má Rusko nejvíce potratů na počet obyvatel ze všech zemí světa s veřejnými statistikami (nutno ale dodat, že Čína a Severní Korea tyto statistiky tají).

Meziválečná Evropa

Touha po revoluční změně a po zničení starého světa se netýkala jen Sovětského svazu. Evropským progresivistům však došlo, že existují i jiné způsoby, než násilné revoluce a masové vraždění. Začali se opírat o intelektuály a své cíle prosazovat postupně a nenásilně salámovou metodou (Overtonovo okno). Tato metoda spočívá v tom, že se nejprve prosadí jedna změna (např. legální potrat dítěte počatého po znásilnění) a tím se postupně mění myšlení společnosti, až dojde k prosazení celé myšlenky (legální potrat). Nejprve by potraty na požádání většina lidí nepřijala, tak je legalizují např. v případě početí ze znásilnění, čímž se ale postupně mění myšlení společnosti, načež jsou podmínky pro potrat dále rozšířeny, až je nakonec vraždění dětí zcela legalizováno. Tzv. Liberální levice se začala (například pomocí Frankfurtské školy prosazovat mezi válkami zejména v severní Evropě.

Island povolil potraty v roce 1935 v případě ohrožení života a zdraví matky a v případě znásilnění. O tři léta později již bylo legální zavraždit handicapované dítě před narozením, v roce 1975 byly legalizovány potraty i ze sociálních a ekonomických důvodů (v praxi v podstatě na žádost) v roce 2019 až do 22 týdnů věku dítěte od početí. Dánsko povolilo potraty v případě ohrožení života a zdraví matky a v případě znásilnění, incestu a handicapu dítěte v roce 1939, v roce 1970 byly podmínky rozšířeny a o tři roky později byla právní ochrana nenarozených dětí zrušena. Ve Švédsku byly potraty z důvodu ohrožen života a zdraví matky povoleny roce 1938, většina potratů byla legalizována roku 1946 a od roku 1975 probíhají zcela na požádání až do 18. týdne. 

V Sovětském svazu byly potraty naopak roku 1936 potraty zakázány, ale o obnově právní ochrany lidského života od početí do přirozené smrti hovořit nelze - byly páchány jiné masakry a Stalin potraty zakázal jen proto, aby měl dostatek vojáků. Po Stalinově smrti byly potraty obnoveny. Potraty byly v menší míře zavedeny též v Polsku v roce 1932 (ohrožení života a zdraví matky, početí ze znásilnění) a v Rumunsku roku 1936 (ohrožení života matky, handicap dítěte).

Právě Skandinávie je kolébkou nové levice a zároveň legálního potratu prosazeného nenásilně. Jedná se o první země, kde se lidé více odklonili od křesťanství, společnost změnila svůj pohled na sexualitu a s tím souvisí legální vraždění dětí. Nelidské dění ve Skandinávii se bohužel později stalo předzvěstí pro zbytek západního světa. Šíření (mimo komunistické země) potratů probíhá vždy stejným způsobem - již popsanou salámovou metodou (mimochodem, ta v roce 2019 začala v Maroku a Angole). V komunistických zemích jsou naopak prosazeny hrubou silou.

Těsně před druhou světovou válkou Francie a Velká Británie legalizovaly potraty z důvodu ohrožení života matky. V roce 1933 nastoupil k moci další nelidský režim - nacistické Německo v čele s Adolfem Hitlerem, který chtěl ovládnout svět a vyvraždit jiné národy. Krom toho se pokusil vyvraždit handicapované a nemocné lidí (epilepsie, Downův syndrom) v rámci akce T4. Nacisté povraždili 250 000 handicapovaných lidí. V této kruté diktatuře však byl silný odpor a protesty ze strany obyvatelstva. Díky snahám biskupa sv. Galena byla eutanazie veřejně zrušena a počet zavražděných handicapovaných lidí byl menší. Dnes se postižení opět vyhlazují a to před narozením (a v Nizozemsku i po narození) a protesty jsou výrazně menší, přestože za ně již poprava nehrozí. Nacisté též legalizovali potraty z důvodu genetické poruchy v roce 1935 jako první země na světě, což je dnes běžnou praxí ve "vyspělých" zemích.

Po druhé světové válce

V roce 1948 zcela legalizovalo potraty v praxi na požádání Japonsko, jelikož se Japonci báli o svou rasovou čistotu v důsledku přítomnosti amerických vojáků. ZDROJ Přestože v této době potraty byly legální jen ve Skandinávii a Japonsku, zbytek světa proti těmto barbarským praxím příliš neprotestoval. Ve východní a střední Evropě vznikly loutkové státy závislé na Sovětském svazu, kterým krutovládci z Moskvy vnucovali své zákony. V komunistickém Československu za Gottwalda a též ve Východním Německu byly potraty legalizovány potraty v roce 1950 z důvodu ohrožení života a zdraví matky a v případě handicapu dítěte. Další rozšíření možností, kdy mohla matka dát zabít své dítě, proběhlo roku 1957, odkdy fungovaly komise, které je schvalovaly. Zcela na požádání se u nás začaly vraždit děti do 12. týdne roku 1986. Když komunistický teror konečně skončil, noví představitelé státu se proti zrůdnostem, které nám komunismus přinesl, nijak nepostavili, ba naopak začali spolupracovat s neomarxisty ze západu.

Zcela na žádost byly potraty legalizovány roku 1957 v Rumunsku a o rok dříve v Bulharsku, což způsobilo pokles populace a tak obě dvě země potraty ve většině případů zakázaly (Rumunsko 1966-1989 a Bulharsko 1973-1989). Po pádu komunismu však lid svobodu špatně pochopil a v obou dvou zemích právní ochrana života nenarozených dětí opět skončila. V roce 1972 byly potraty na požádání legalizovány ve Východním Německu, v roce 1956 na komise v Polsku. Jugoslávie potraty povolila roku 1977. V Číně komunisté nejprve potraty zakázali z obavy o počet obyvatel, později je však povolili a zavedli nelidskou politiku jednoho dítěte a povolili potraty až do porodu a legalizovali nucené potraty, pokud má matka již jedno dítě. Politika jednoho dítěte byla sice již zrušena, nicméně nucené potraty se v některých částech Číny zřejmě praktikují dodnes. ZDROJ Potraty na požádání do dvanáctého týdne legalizovali komunisté též na Kubě roku 1965 a to dokonce bezplatné. ZDROJ Ve Vietnamu komunisté zavedli potraty až do narození.

Sexuální revoluce












© 2020 Worlds Collide. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky